DANS EDEN KRALİÇE İÇİN DALGALI SAÇ SEÇENEKLERİ

merhaba:) bloğunuzu yeni keşfettim. Spor giyimden klasik giyime geçiş adlı bölümünüzde size sorulan bir soruya çok yönlü cevap vermişsiniz, çok hoşuma gitti:):) Saçlarım kıvırcık ve değişik saç modelleri bulmakta zorlanıyorum. Bununla ilgili bol resimli bir post hazırlayabilirseniz çok memnun olurum:) şimdiden teşekkürler:)
(DANS EDEN KRALİÇE)
Sevgili ''Dans Eden Kraliçe'' sizlere yardımcı olmak beni çok ama çok mutlu ediyor.Blogumu takip edip ilgi gösterdiğin içinde çook teşekkürler.
Saçlarının kendiliğinden dalgalı olması müthiş birşey.Herkes senin gibi saçlara sahip olabilmek için bigudilere  maşalara koşuyor.Tabiki saçlarını görsellik açısından daha fazla ön plana çıkarman için sana birkaç önerim olacak.
Öncelikle senin için seçtiğim saç modelleri görsellerinden ilham alalım ve saçlarımızı onlar kadar düzgün göstermenin adımlarını teker teker inceleyelim.
1.adım: su dalgası-kırık fön-kırık maşa modelleri
 Bir kadını dikkat çekici ve etkileyici gösteren etkenlerden birisi hacimli görünen saçlardır.Kıvırcık veya dalgalı saçta benim önerim kesinlikle uzun saçtır.Yapman gerekenlerden birisi; saç tipine en uygun olan şampuanı seçerek ,ona uygun maske ve kremler kullanarak işini biraz daha kolaylaştırmak.Eğer saçın uzunsa;dalgalarım düzgün olsun ve fazla da kabarık durmasın diyorsan bir saç köpüğün mutlaka olmalı. Senin saçların zaten dalgalı olduğu için senin ekstra bizim gibi maşa,bigudi gibi bir sıkıntın olmayacağı için doğrudan saç köpüğü kullanabilirsin.Saç köpüğü için önerimse; Nivea parlak gösteren saç köpüğü:)
Saç köpüğü nasıl kullanılır?Nelere dikkat etmeliyiz?
1.Kuru veya nemli saç üzerine şişeyi çalkalayarak yumurta büyüklüğünde elinize alıyorsunuz.
2.Saçlarınızı öne eğerek diplerinden başlayarak köpüğü saçlarınızın sıklığınıza uygun çoklukta sürüyorsunuz.
3.Tarak kullanmadan dalgaları açıyorsunuz.Biraz başınızı sallayarak hızlı bir etki için fön makinasıyla kurutmaya geçiyorsunuz.Veeee hacimli saçlara kavuştunuz bile:)
Niveanın bu ürünü saçlarınıza parlaklık verecek, topaklaşma ve yapışık bir görüntü oluşturmayacaktır.
2.adım sadece maşa-hareketli fön modelleri
Saçlarına evdeki yapacağın birkaç işlemle kuaföre bile ihtiyaç duymadan doğal dalgalı saçlara sahip olabilirsin.
 3. adım kısa-dalgalı saçta; topuz ve açık modeller
Eğer saçların kısa ise önerim davetlere düğünlere veya yemeklere giderken Jessica Alba'nın 1. resimdeki dalgalı topuzudur.Topuz sevmiyorsanda Gülben Ergen gibi kısa ama hoş duran bol hacimli kabarık saç modellerini kullanabilirsin.
 4.adım perma
Permanın her nekadar modası geçmiş olsa bile; küçük yüzlü arkadaşlarıma kesinlikle öneriyorum. Çünkü bu model zayıf olan yüzlerini daha da ön plana çıkaracaktır.Eğer yüzün küçük ve permalı kadar sıksa dalgaların; sana Çağla Şikel saç modelleri öneririm.Bu modellerle daha çocuksu ve doğal görünebilirsin.

5. adım dikkat çeken modeller oluşturma
Dikkat çeken modeller oluşturabilmen içinde kesinlikle bir krepe tarağın olmalı. Saçlarının önlerine yanlarına arkalarına istediğin kadar krepe yaparak daha dikkat çekici ve daha feminen görünebilirsin.

6 yorum

 1. bu post cok iyi oldu
  cünkü benim saclarim da
  kivircik =)

  YanıtlaSil
 2. ne kadar çok model var,çok güzel bir yazı olmuş :),dalgalı saç modelleri için kendimden de örnek vermek istedim;philips maşayla yaptığım dalgalar şurada;
  http://luzumsuzisleruzmani.blogspot.com/2011/02/philips-hp-salon-curl-seramik-bukle.html

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler tatlım seninkide çok hoş görünüyorr:)

  YanıtlaSil
 4. teşekkürler bu post için benimde saçlarım dalgalı şekle sokmadan olmuyor

  YanıtlaSil
 5. önemli değil pembe fiyonkcum yararlı olduysam bu bana büyük mutluluk:)

  YanıtlaSil
 6. çağla şikelın saçları çok hoşuma gıdıyor,renk olarak da çok hoş

  YanıtlaSil