SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE TELAŞI


Tahmin ediyorum ki sevgililer gününün yaklaşması ile beraber sevgilisi olan çoğu insanın aklında aynı soru var: Sevgilimize ne hediye alsak? Ya da alsak mı? Acaba o bize bir hediye alır mı? Pahalı bir şey almasa bari veya ben pahalı olan bir hediye mi vermeliyim?


Gördüğünüz gibi ben de sizinle aynı soruları sordum ve sevgililer günü muzdariplerinden biri olarak ön fizibilite çalışması yaptım. Sevgililer gününde sevdiceğini şımartmak isteyenler onlara; parfüm, gümüş ve şirin kolye uçları, kişisel bakım ürünleri, kozmetik ürünleri(eyeliner, ruj, hatta makyaj seti), saat, belki forma bile alabilirler. Gördüğüm kadarı ile en çok beğenilen hediyeler bu tarz şeylerden çıkıyor. Bunların yanında tek taş yüzük, araba, belki bir ev bile alabilirsiniz. Tabi bu kısım şaka olarak kalsın en azından benim için.

Öncelikle kadınlara alınabilecek hediyeler üzerinde duralım. Bir kadın sevgililer günün de nasıl bir hediye ister? Bildiğiniz üzere biz erkeklerin güzel mi güzel, hayatımızı adadığımız sevilesi kadınlarımız kişisel bakımlarına dikkat ederler. Evlerinin ya da odalarının bir köşesinde, içinde makyaj malzemeleri bulunan dolapları oldukları rivayet ediliyor. Hatta şifonyer ya da yatak odası masası üzerine güzelce istif edilmiş olan pudra, fondaten, göz kalemi, nemlendirici vücut losyonları, kapatıcı kremler, anti aging(Ben de böyle bir şeyin varlığını yeni öğrendim.) gibi çok çeşitli makyaj ve kişisel bakım ürünleri bulunmakta.

Biz de bu verilerin üzerine yoğunlaşırsak başarılı bir sevgili olacağımıza inanıyorum. O yüzden öncesinde ona bir şekilde sormalıyız. Çantasında hangi ürün eksik? Eğer uzman bir makyöz iseniz bunu kendinizde anlayabilirsiniz. Uzman mısınız? Tabi ki değilsiniz. Siz iyisi mi en çok tercih edilen duş sonra vücut losyonunu tercih edin. Bu güzel bir cilt bakım ürünüdür. Ya da çiçeksi kokuları içinde barındıran Citrus ailesi ile akraba olan esansa sahip bir parfüm de verebilirsiniz.

Şimdi gelelim sevgilimizden hangi hediyeyi isteyeceğimize. Erkekler için en önemli kişisel bakım ya da kozmetik ürünü parfümdür. Farkındaysanız traş sonra yüz losyonu, erkeksi ve sportif deodoranlarımız, sert ve baharatlı parfümlerimiz vardır. Bunların da hepsi parfümlerle yakın temas içerisinde bulunan ürünlerdir. Bize öyle bir hediye vermelisiniz ki içinde tüm bunları barındıran bir paket olmalı. Örneğin; içinde bergamut, lavanta, sandal ağacı, nane, amber ve sedir ağacı bulunan hafif floral ve baharatlı Burberry Classic For Men tam aradığımız hediye paketlerinden bir tanesi. Tabi bunların dışında bir saat ya da güneş gözlüğüne hayır demeyiz.

Sevgililer gününe az günümüz kaldığı için elini çabuk tutmanızı öneririm. Çünkü aradığınız ürünü zaman geçtikçe bulmanız zorlaşıyor. Hepinize mutlu ve güzel bir sevgililer günü diliyorum.

1 yorum